Blog

Bina Yönetiminde Başarı Nasıl Sağlanır?

Posted 2021-11-20 09:31:01Bina yönetiminde başarı nasıl sağlanır sorusu, binasını en iyi şekilde yönetmek ve bina sakinlerinin huzurunu sağlamak isteyen bireyler tarafından sıkça araştırılan konulardan bir tanesidir. Bina yönetimi, özellikle binadaki sorunların kısa bir sürede giderilebilmesi ve insanların daha mutlu şekilde yaşayabilmesi için elzemdir. Günümüzde iyi yönetilen rezidans, bina ve sitelerde yönetim görevi bina yönetim firmalarına verilmektedir.

Bina yönetiminde başarılı olabilmek mali konularda bilgisi,hukuk bilgisi ve öngörüsü yüksek kişilerle çalışmaktan geçmektedir. Bu sayede hiçbir sorun uzun süre devam etmeyecek ve sitenin konforu korunmuş olacaktır. Ayrıca sitenin ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalı ve site sakinlerinin sorunlarına pratik çözümler üretilmelidir. Tüm bunlara ek olarak sitedeki düzeni koruyabilmek için kurallar belirlenmelidir.


Bina Yönetimi Nasıl Olmalı?

Bina yönetimi, kanunların sağlamış olduğu ölçütler göz önünde bulundurularak ,binada yaşayan tüm insanların rahatını sağlamak ve sorun çıkmasını engellemek için oluşturulur. Bina yönetiminde başarı nasıl sağlanır diye merak eden ve ideal bina yönetiminin nasıl olması gerektiğini merak eden bireyler, apartman yöneticiliğinin basit bir iş olmadığı ve 634 sayılı yasaya uygun olarak sorumluluk alınması gerektiğini bilmelidir. Zira apartman yöneticiliği ile ilgili pek çok kanun da bulunmaktadır.

Apartman yönetirken bina sakinlerinin memnuniyetini sağlamak oldukça önemlidir. Buna ek olarak finans işlemlerine dikkat edilmeli, noter onaylı bir işletim defteri kullanılması, kayıtların doğru şekilde alınması ve aidat gelirlerinin yalnızca apartman sakinlerinin iyiliği için kullanılması da oldukça elzemdir. Aksi halde apartman yöneticiliği kanunu çiğnenmiş olacak ve fark edilmesi durumunda yasal işlemler başlatılacaktır.


Profesyonel Apartman Yöneticiliği Nasıl Yapılır?

Profesyonel apartman yöneticiliği nasıl yapılır sorusuna verilecek cevap oldukça kapsamlıdır. Zira profesyonel yönetim, normal apartman yönetimine kıyasla çok daha detaylıdır. Profesyonel yönetim, tüm apartman sakinlerinin istek ve ihtiyaçlarını dinleyerek uygun çözümler üretmeye çalışır. Ayrıca bakım, onarım, peyzaj gibi konularda gecikme olmadan gerekli işlemler yapılarak site sakinleri mağdur edilmemektedir.

Profesyonel apartman yönetimi çok daha pratik ve uzman şekilde hareket ettiği için apartman ile ilgili yapılacak tüm süreçler sorunsuz ilerlemektedir. Bu noktada profesyonel yöneticiler yalnızca ortak kullanım alanlarının bozulma durumunda değil, belirli aralıklarla da kontrol edilmesini sağlamaktadır. Böylelikle yaşayabilecek tüm olası sorunların önüne geçilebilmektedir.


Profesyonel Apartman Yönetimi Ne İşe Yarar?

Profesyonel apartman yönetimi firmasıyla çalışmak, bina yönetiminde başarılı olabilmek için oldukça önemlidir. Zira profesyonel yöneticilerin tek işi apartman ile ilgilenmek ve apartman için zaman ayırmaktır. Bu sayede tüm sorunlar erkenden fark edilir ve bina sakinleri rahatsız olmaya başlamadan önce sorunlar tamamen çözülür.

Profesyonel apartman yönetimi bakım ve onarım gibi işlemlere ek olarak profesyonel bir finans desteği sunmaktadır. Apartmanın ihtiyaçlarının karşılanması ve giderlere harcama yapılabilmesi için apartman sakinlerinin ödemekte olduğu aidatların kontrolü de sağlanmaktadır. Her aidat ödemesi kayıt altında tutulmakta ve uzun süre boyunca ödeme yapmayan insanlarla ilk önce düzgün bir üslupla uyarıp, ödenmemesi durumunda nasıl sonuçlar çıkacağı anlatılır şayet bu durum devam ederse binanın faydası için hukuki yollara başvurulur. Ayrıca gelir ve giderler de mali açıdan dosyada tutulmakta ve sorunsuz bir finans prosedürü sürdürülebilmektedir.


Profesyonel Apartman Yönetimi Ücreti 2021

Profesyonel yönetim şirketleri ile birlikte çalışmak isteyen site sakinleri ve sahipleri, bu noktada profesyonel apartman yönetimi ücreti 2021 konusu üzerine araştırmalar yapmaktadır. Profesyonel yönetim için belirlenen tutar, oldukça değişken olabilmektedir. Zira yönetimi yapılacak olan toplu yerleşimin bina, rezidans, site, AVM kategorilerinden hangisine girdiği, sitenin ihtiyaçları gibi hususlar göz önünde bulundurulmaktadır. Fiyatlarımız ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizin ana sayfasında yer alan numaraları kullanarak bizleri arayabilirsiniz.


Apartman Yöneticisinin Görevleri

Posted 2021-11-20 08:50:13Apartman yöneticisinin görevleri oldukça geniş kapsamlı olup, apartmanla ilgili oluşan ya da oluşabilecek problemleri gözeterek hem mali planlama hemde aciliyet planlaması yaparak problemlerin giderilmesini, bunun yanında düzenli olarak yapılması gereken bakım faaliyetlerinden temizlik faaliyetlerine kadar her bir iş kaleminin takibini ve ödeme dengesini oluşturur, bununla birlikte yıllık bazda bütçe hesaplaması yaparak aidatları belirlemekle birlikte yapılan toplantıda binaya ait fayda güdülecek, binanın değerini arttıran ya da binaya ait büyük bir problem varsa bu konulara ait toplanan teklifler doğrultusunda demirbaş bütçesi oluşturulup tahsilatını, ödemesini ve işin takibini yapar. Apartman yöneticileri, bağlı oldukları apartmanları düzenli olarak denetlemekle birlikte sakinlerinde dilek ve şikayetlerine yönelik oluşan problemleri tespit edip gidermekle mesuldür. Bu sayede apartman sakinleri evlerinde ve binanın ortak kullanım alanlarında herhangi bir sorun ile karşı karşıya kaldıklarında çözüm kolay ve iyi bir şekilde bulunup, problem hızlıca giderilir.

Her apartman, bina, site ve rezidansta olması gereken yönetici, düzenli olarak apartman sakinleriyle iletişim kurmakta ve insanların site ile alakalı görüşlerini dinleyerek sitede iyileştirmeler yapmaktadır.


Apartman Yöneticisinin Yapması Gerekenler

Apartman yöneticisi ile apartmanının yönetimini düzene sokmak isteyen apartman sahipleri, daha doğru kararlar verebilmek için apartman yöneticisinin yapması gerekenler hakkında bilgi edinmek istemektedir. Daha önce de belirttiğimiz gibi site yöneticilerinin pek çok görevi bulunmaktadır. Bu görev ve sorumlulukların tamamı aşağıdaki listede sıralanmaktadır.

 1. Apartman için belirlenen aidatların ödemesini almak ve bu ödemeleri kaydetmek, gerekli mercilere yapılan iş karşılığında ödeme sağlamak.
 2. Apartmanın düzen içerisinde olabilmesi için gerekli uyarıları yapmak ve apartman sakinleriyle iletişim halinde olmak
 3. Apartmanın ortak alanlarının temizliğini yaptırmak
 4. Asansörlerin ve teknik ekipmanların periyodik bakımını yaptırmak ve tamir edilmesini sağlamak
 5. Aidat gelir ve gider dengesini en optimum düzeyde sağlamak ve genel kurul toplantılarında bütçeyi, yapılan işleri, harcamaları ideal şekilde açıklayıp, öngörü sayesinde ertesi sene oluşabilecek maliyetlerden dolayı bütçeyi revize edip sunmak.

Yukarıda da görülebildiği gibi site yönetimi hem aidat gibi finansal işlemlerle ilgilenmekte hem de apartmanın bakım ve temizliğinden sorumlu olmaktadır. Kısaca özetlemek gerekirse, apartman yöneticisi sayesinde apartmanda görülen tüm sorunlar çözüme kavuşturulabilmekte ve aidatın masraflara gitmesi sağlanabilmektedir.


Apartman Yöneticisinin Yaptırımları

Apartman yöneticilerinin bazı görev ve sorumlulukları bulunmaktadır. Ancak buna ek olarak bu kişilerin bazı hakları da mevcuttur. Bu bağlamda apartman yöneticisinin yaptırımları da merak edilen konular arasında yerini almaktadır. Her apartman ve site aynı şekilde yönetilmediği ve farklı kurallara bağlı olabildiği için yaptırımlarda da değişkenlik görülebilmektedir. Ancak bazı konularda her apartman yöneticisinin yaptırımlara başvurma hakkı bulunmaktadır.

Apartmanın ortak kullanım alanlarına çöp atan, aracını yanlış yere park eden, aidatı ödemeyen, apartman sakinlerini sürekli rahatsız eden insanlar, öncelikle uyarılmaktadır. Ancak uyarılara rağmen bu olumsuz eylemleri yapmaya devam eden bireyler, kolluk kuvvetleri ya da hukuki mercilerle ile karşı karşıya kalacaktır. Özellikle uzun bir süre aidatların ödenmemesi durumunda apartman yöneticisi bu kişi ya da kişilerden ödenmesi gereken tutarı hukuki yollarla temin edebilmektedir. Bu gibi konular 634 sayılı kat malikleri kanununda açık ve nettir.


Apartman Yöneticisinin Görevleri ve Hakları

Apartman yöneticisinin görevleri ve hakları apartman sakinleri tarafından sıkça merak edilmektedir. Apartman yöneticileri, daha önce de belirttiğimiz gibi farklı hak ve sorumluluklara sahip olabilmektedir. Bu ayrımların temel nedeni ise, her apartmanın aynı şekilde yönetilmemesinden kaynaklanmaktadır. Örnek vermek gerekirse, bazı apartmanlarda kapıcılar bulunmakta ve temizliği üstlenmektedir. Ancak bazı apartmanlarda site yöneticisi düzenli zaman dilimlerinde temizlik elemanları kiralamaktadır.

Apartman yöneticisinin görevleri arasında, daha önceden belirtilmiş olan apartman kurallarına sadık kalınmasını sağlamaktır. Bu kuralların ne olduğuna bağlı olarak görev ve sorumluluklar da değişkenlik gösterebilmektedir. Genel olarak bu görevler aidatlar ve tamiratlar ile alakalıdır.


Kimler Apartman Yöneticisi Olamaz?

Kimler apartman yöneticisi olamaz sorusunun yanıtı sıkça araştırılmaktadır. Apartman yöneticileri, zamanının belli bir bölümünü apartmanın kontrollerini sağlamak ve sorunlarla ilgilenmek için ayırmalıdır. Bu nedenle yoğun tempoda çalışan insanların apartman yöneticisi olması tavisye edilmemektedir. Ayıca apartman yöneticisinin sorumluluk sahibi ve güvenilir olması gerekmektedir.

Siz de profesyonel apartman yönetimi hizmetlerinden faydalanmak ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitemize göz atabilir ve firma iletişim numaralarımızı kullanarak bizleri arayabilirsiniz.


Bina ve Tesis Yönetim Şirketi Nedir?

Posted 2021-11-20 08:21:09Bina ve tesis yönetim şirketi nedir sorusu, günümüzde site,apartman,avm gibi toplu yaşam alanlarını en iyi şekilde yönetmek ve sakinlerinin huzurunu sağlayabilmek için bir şirketle anlaşma yapmak isteyen bireyler tarafından araştırılmaktadır. Bina ve Tesis yönetim şirketleri genel olarak site, AVM, rezidans, bina gibi toplu yerleşkelerin düzeninin korunmasını sağlamaktadır. Bu bağlamda bakım, onarım, yenileme gibi pek çok işlem bu şirketlerin sorumluluğu altında olup, sakinler için ideal bir ortam hazırlanmaktadır.

Bina ve Tesis yönetim şirketleri ile çalışan bina sahipleri, çok daha konforlu bir yaşam alanı oluşturabilmektedir. Zira yönetim şirketleri ilk olarak çalışma yapılacak alanda geniş çaplı bir araştırma ve analiz yapmaktadır. Bu sayede hem ihtiyaçlar hem de sorunlar kolayca tespit edilebilmekte ve pratik çözümler üretilebilmektedir.


Profesyonel Site Yönetimi

Profesyonel site yönetimi, son zamanlarda toplu yaşam alanlarında en çok faaliyet gösteren sektörlerden bir tanesidir. Bu sektör sayesinde apartman, AVM, site gibi birden çok insanın yaşadığı ve ortak kullanım alanlarının bulunduğu yerlerde kolayca düzen sağlamak mümkün hale gelmektedir. Profesyonel yönetimler, belirli firmalar aracılığıyla verilen bir hizmet olup, oldukça geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır.

Profesyonel site yönetimi hizmetleri çok geniş olduğu için ilk adım yönetim için keşif yapmaktır. Bu da demek oluyor ki, yönetim ekibi ilk olarak hizmet verecekleri sitenin içinde bazı analizler yapmaktadır. Bu analizler sayesinde nasıl bir yönetim işleyişi olacağı ve yapılacak işlemlere karar verilmektedir. Buna ek olarak site genelinde yer alan ortak kullanım alanlarındaki bakım, onarım ve temizlik işlemleri de tamamen profesyonel site yönetimi firmasının görevleri arasında yer almaktadır.

Site Yönetim Şirketleri Ne İş Yapar?


Profesyonel site yönetimi şirketleri ile çalışmak isteyen site sahipleri, bu tür firmaların işleyişlerini ve görevlerini öğrenebilmek için site yönetim şirketleri ne iş yapar sorusuna yanıt aramaktadır. Bu noktada daha önce de belirtildiği üzere site yönetim şirketlerinin pek çok farklı görev ve sorumluluğu bulunur. Bu görevlerin yerine getirilmesi sayesinde de yaşam alanının çok daha huzurlu, verimli ve yaşanılası hale gelmesi mümkün olmaktadır. Site yönetim şirketi ile çalışmak istiyorsanız ve bu yüzden bu firmaların ne iş yaptığını merak ediyorsanız, aşağıdaki listeye göz atarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 1. Site yönetim şirketlerinin ilk görevi site içini denetlemek ve sorunları tespit etmektir.
 2. Düzenli yapılması gereken işler belirlenerek bu işler için yıllık bütçe planlamsı yapıp aylık maliyet hesabı oluşturmak ve oluşan bu bütçenin en iyi şekilde tahsilatını sağlamak.
 3. Sorunlara en kısa sürede çözüm bulmak ve site içi düzeni sağlamak bu şirketlerin görevleri arasındadır.
 4. Yönetim, aidatların toplanması ve aidat ödemesi yapmayan site sakinlerinden ödemeyi almaya lakin yapılöadığı takdirde hukuki yollar aracılığıyla yaşam alanının hakkını savunmakla sorumludur.
 5. Asansörler başta olmak üzere tüm cihazların bakımı da yönetim tarafından yaptırılmaktadır
 6. Merdiven, otopark, park, havuz gibi ortak kullanım alanlarının tamamının temizlenmesini sağlayan site yönetim şirketi, profesyonel temizlik elemanları ile çalışmaktadır.

Bu ve bu gibi sorumlulukları yerine getiren profesyonel site yönetim şirketleri, kısaca özetlemek yıllık bütçe planlarının yapılması, aylık ödemelerin alınması ve gerekli yerlere yapılan iş karşılığında tahsilatlarının düzenlenmesi, alınan ve verilen hizmetlerin takibi ve düzeninin sağlanması, yıllık bazda gelir ve gider hesaplarının kat maliklerine verilmesi. Yapılan toplantı neticesinde yeni yıla ait öngörüler belirlenerek yıllık bütçelerin revize edilmesi.


Site Yönetim Şirketleri Fiyatları

Site yönetiminin profesyonel ve sorunsuz şekilde yapılmasını talep eden bireyler, site yönetim şirketleri fiyatları hakkında araştırma yapmaktadır. Bu noktada site yönetim şirketlerinin fiyatlarının bazı hususlara bağlı olarak değişkenlik gösterebileceği bilinmelidir. Özellikle çalışma yapılacak bina, rezidans ya da AVM’nin büyüklüğü, bulunan hizmet araçlarının yoğunluğu(yangın pompası,havuz, asansörler, boyler tankları ve bu gibi teknik cihazlar) sitenin durumu ve bu gibi unsurlar göz önünde bulundurulmaktadır. Uzun yıllardır yönetim sektöründe hizmet veren firmamız ile iletişime geçerek fiyat bilgilendirmesi alabilirsiniz.


Profesyonel Site Yönetiminin Avantajları

Profesyonel site yönetiminin avantajları yadsınamayacak kadar fazla olup, şeffaflık ve hesap verilebilirlik açısından büyük kolaylık sağlamaktadır.

Posted 2021-11-20 07:23:20Profesyonel site yönetiminin avantajları yadsınamayacak kadar fazla olup, şeffaflık ve hesap verilebilirlik açısından büyük kolaylık sağlamaktadır. Site sakinlerinin mutlu ve huzurlu şekilde yaşamasını sağlamaya yönelik yapılan tüm işlemleri kapsamaktadır. Site, apartman, rezidans gibi birden çok ailenin yaşadığı alanlarda, her bireyi memnun etmek ve bir toplum düzeni oluşturabilmek için yapılması gereken bazı işlemler bulunmaktadır ve bu işlemler profesyonel site yönetiminin sorumlulukları arasındadır.

 
Profesyonel site yönetimi, yalnızca kuralların belirlenmesi prensibi üzerine kurulu değildir. Yaşam alanlarında bulunan ekipmanların işlevlerinin amacına uygun şekilde kullanılması için bakımlarının yaptırılması, eksikliklerin belirlenip, çözüm geliştirlmesi, personel ve iş takibi, kişilere oluşan durumlarla alakalı bilgi verilmesi gibi tüm işlerle ilgilenmektedir.

Profesyonel Site Yönetimi Nedir?

Günümüzde pek çok konut, apartman, AVM, pasaj, site gibi insanların topluca yaşadığı yerlerde büyük bir ihtiyaç haline gelen profesyonel site yönetimi, birden çok görev ve sorumluluğun profesyonel şekilde yerine getirilmesi sağlayan bir yönetim şeklidir. Bu yönetimler sayesinde yaşam alanından alınacak verim çok daha yüksek olmaktadır.

 Profesyonel site yönetiminde site içi temizlikten teknik bakımlara, site sakinlerinin şikayetlerinden site içi güzelleştirmelere kadar pek çok husus dikkate alınmaktadır. Örnek vermek gerekirse site içerisindeki havuzun bakımları yapılarak hijyenik bir ortam sağlanmakta, peyzaja önem verilerek manzara güzel hale getirilmekte ve sitenin geneli profesyonel kişiler tarafından temizlenerek sağlığa uygunluk sağlanmaktadır.

 Profesyonel Site Yönetimiyle Çalışmanın Faydaları Nelerdir?

Site yönetimi işleyişi konusunda uzman olan ve sitenin içerisindeki her insanın yararına çalışmalar yapan profesyonel site yönetimi, beraberinde pek çok avantaj getirmektedir. Genellikle profesyonel site yönetimi firmalarıyla sağlanan bu hizmet, etkili olabilmesi için keşif süreci ile başlamaktadır. Yapılan keşifler sayesinde sitenin eksikleri, ihtiyaçları ve bu gibi önemli hususlar tespit edilmekte ve bu doğrultuda hareket edilmektedir. Profesyonel site yönetimi ile çalışmanın avantajları ise şu şekilde sıralanabilir;


 1. Sitenin yaşanabilirlik seviyesi arttırılır.
 2. Sakinlere ait hesaplar düzenli olarak tutulur ve yapılan harcamaların nereye ve nasıl yapıldığı hakkında sene sonunda gayet açık ve anlaşılır şekilde hesap verilir.
 3. Onarım ve bakım işlemleri düzenli şekilde yapılırken, konuyla alakalı detaylı bilgiler alınır, düzeni sağlanır..
 4. Düzenli temizlik hizmetleri ve hizmetin takibi sayesinde sitenin ortak kullanım alanlarında üstün bir hijyen sağlanır.
 5. Site içi sorunlar tespit edilir ve çözüm odaklı çalışmalar başlatılır.
 6. Peyzaj, aydınlatma, süsleme gibi hususlara da önem verilerek site sakinlerinin memnuniyeti arttırılır.

Yukarıda da görülebildiği üzere profesyonel site yönetimi sayesinde bir sitenin ihtiyaç duyacağı her türlü hizmet ve işlem yapılmaktadır. Bu sayede hem site sahibi hem de site sakinleri memnun edilerek konforlu bir yaşam alanı oluşturulmuş olacaktır.

Profesyonel Site Yönetimi İşleyişi Nasıl Olmalı?

Site yönetimini profesyonel şirketler aracılığıyla yapmak, site sahiplerinin yaptığı en ideal yönetim işlemlerinden bir tanesidir. Zira profesyonel site yönetimi, detaylı ve kapsamlı bir süreç olmakta ve yaşanabilirliğin verimli olmasını amaçlamaktadır. Bu sayede sitede oturan her birey, aldığı hizmetlerden oldukça memnun kalacaktır.

Site yönetimi işleyişi incelendiği zaman, profesyonel yönetim hizmeti alan sitelerin çok daha konforlu ve sorunsuz olduğu görülmektedir. Zira profesyonel yönetimler, periyodik olarak sitede keşfe çıkmakta ve tüm sorun ve hatta olası sorunları tespit ederek önlem almaktadır. Tüm bunlara ek olarak bakım, temizlik, asansör kontrolü, peyzaj, gibi site içi unsurlar da profesyonel yönetimin kontrolü altındadır. Siz de site, bina, apartman, AVM, rezidans ve bu gibi yerleşkeler için profesyonel yönetim şirketi arıyorsanız web sitemizi ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilir ve bizlere ulaşabilirsiniz.


Enerji Tasarrufu Sitelerde Enerji Tasarrufu

Enerji Tasarrufu siteler, Apartmanlar, Rezidanslar iş Merkezleri Yönetimi içinde çok önemlidir.

Posted 2016-08-22 15:01:41Ülkemizde giderek nüfusun artması ve bu nüfusun hayat kalitesini yükseltme eğilimi daha fazla enerji ihtiyacını da beraberinde getirmektedir. Enerji bakımından kaynaklarıyla ihtiyacı giderilemeyen ülkemizde dışa bağımlılık söz konusudur ve bu ihtiyacın yeterli ve ekonomik bir biçimde sağlanması zorunludur. İhtiyaçlardan vazgeçilemeyeceği düşünüldüğünde ve bu kalite ve performansın devam ettirebilmesi bakımından enerjinin verimli kullanılmasından başka seçenek bulunmamaktadır.

Hele Enerji Tüketimlerinin konutlarda belli bir orana ulaştığı da düşünülürse , Site, Apartman ve İş merkezleri ile AVM' lerde Enerji  Enerji verimliğini artırıcı önlemler almak zorunluluk olmaktadır. 

  Bu çerçevede ülkemizde enerji verimliliğinin arttırılmasına yönelik idari, mali, kurumsal ve yasal alt yapının geliştirilmesi amacıyla 18.04.2007 tarihinde kabul edilen 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu’dur.Merkezi Isı Sistemleri Giderleri Paylaşım Oranı site ve apartmanlarda nasıl yapılır ?

Merkezi Isı Sistemleri Giderlerini Paylaştırırken

Posted 2016-08-22 14:56:18Isıtma gider paylaşım hesabı ve sıcak su gideri paylaşım hesabı formüllerle yerine getirilmektedir. 

" KBC ; Site Yönetim Firması olarak Yönetici olarak yerine getirebildiği gibi, Çözüm orakları ilede bu hizmeti vermektedir. " 


Merkezi Isıtma Sistemi- Isı Pay Ölçer nedir ?

Isı Pay Ölçeriniz var mı ?

Posted 2016-08-22 14:46:12Ø Isı (pay) ölçer :

Merkezi sistem ile ısıtılan konutlarda her radyatöre monte edilerek bireysel bazda tüketim değerlerini kaydeden ısı pay ölçerler, bağımsız bölümlerin gerçek tüketim göre değerlerine gider paylaşımı yapılabilmesini sağlar. Isı pay ölçerlerin ölçüm değeri, ölçülen radyatörün karakteristik sıcaklığının ve radyatör ile oda sıcaklığı arasındaki farkın yaklaşık değeridir. Bu ölçüm değeri kullanılarak, radyatörün anma ısıl güç katsayısı ve yüzey duyar elemanları arasındaki ısıl temas katsayısı aracılığıyla gerçek tüketim değeri hesaplanır.

"Site Yönetim Uzmanı KBC Facility Services " 


Site,Rezidans Ve İş merkezi Yönetimi alanındaki çalışmalarımız

Site- Apartman Tahmini İşletme Bütçesi

Posted 2016-08-22 14:38:52Entegre tesis yönetimi alanındaki çalışmalarınız
hakkında bilgi alabilir miyiz?
Müşteri portföyünüz kimlerden oluşuyor?
Yaşam alanları projelendiriliyor, üretiliyor ve
satın alınıyor. Peki ya sonra? sorusunu sorarak
entegre bina tesis ( site, AVM,Apartman İşmerkezi ...Yönetimi ) yönetim alanındaki
bu sorunun cevabı olan hizmetleri, müşteri
memnuniyetini ve çalışanın huzurunu esas
alarak hizmet üretiyoruz.
Ortak alan haksız kullanımlarını engellemek
için nerede, nasıl tedbir alınacak, yönetim
planı nasıl yapılacak, aidatlar ne kadar
olmalı, sosyal tesisler kiraya verilebilir mi?
Ortak alanlara bütçe üstü fatura gelirse,
güvenlik nasıl olmalı? Nereye kadar korumalıyım,
zeminde kullanılacak malzeme
ileride yapılacak olan temizlik maliyetleri
etkiler mi? Çöp odası olmalı mı? ve
benzeri gibi bütünleşmiş yönetsel sorun ve
sorun yumakları ile müşterilerimiz boğuşsun
istemiyoruz. Bu sorun yumaklarının çözümü
noktasında KBC Facility Services ailesi
olduğunun bilinmesini isteriz.


AVM Temizliğine KBC facility services ' in bakışı

AVM ve benzeri yerlerin temizliği hijyen ve sağlığımız bakımından büyük önem taşımaktadır.

Posted 2016-08-22 14:36:03AVM & perakende temizliğine yönelik
olarak verdiğiniz hizmetler nelerdir?

AVM & perakende temizliğinde dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında
bilgi verir misiniz?
Entegre bina tesis yönetimi hizmetlerimizin
önemli bir ayağını temizlik hizmetleri
oluşturmaktadır. AVM ve benzeri yerlerin
temizliği hijyen ve sağlığımız bakımından
büyük önem taşımakla beraber çalışma
performansında olumlu ya da olumsuz
şekilde etkileyen önemli bir faktördür.
AVM ve diğer benzeri yerlerin temizliği
diğer temizlik gruplarından daha fazla
dikkat ve önem isteyen, uzmanlık gerektiren
bir hizmet türüdür.
Bu tarz binalarda, bölümlerin kirlilik
durumlarına göre sınıflandırılması ve
temizliğinin doğru ve etkin yapılması için
doğru yöntemin belirlenmesi, bu bilincin
işyerinin tüm birimlerine yayılması ve uygulamalara
yansıması ancak profesyonel
temizlik hizmetleri ile sağlanabilmektedir.
Temel prensip hijyenik koşullarda
süreklilik ve üstünlük sağlamak olmakla
birlikte sağlıklı ve temiz bir ortam oluşturmak
için KBC Grup temizlik ilkeleri ile sürekli
görev alacak temizlik personelleri veya
haftalık, on beş günlük ve aylık temizliklerin
yapılması konusunda uzman yönetici nezaretinde
profesyonel personeller, makine,
ekipman ve kimyasallar ile yüksek kalite ve
hijyen standartlarında temizlik hizmetleri
vermek önceliktir.
Kurumsal ilke ve prensipleri dâhilinde AVM
temizliğine ilişkin süreç ve sürecin gerektirdiği
operasyonlarda profesyonel yönetici
ve ekiplerle hizmet verilmesi mühimdir.


Site-apartman-Rezidans Yönetim Hizmetleri

Sitede-Apartman -Rezidans Yönetiminde Modern Kapıcılık Hizmetleri

Posted 2016-08-22 14:31:18KBC Facility Services olarak faaliyetlerinizden ve sunduğunuz hizmetlerden kısaca bahseder misiniz? KBC Facility Services ailesi olarak kısaca biz “Biz bir hizmet şirketiyiz, insana değer veririz”. Hizmet sunduğumuz rezidans, ofis, konut binaları, AVM, karma binalar ile yaşamın olduğu okul, hastane vb gibi yapıların ve işletmelerin “koruma ve değer artırma” faaliyetlerinde bulunuyoruz. Her yapı, her işletme bizim için bir projedir. Her projenin kendine özgü kapsamı vardır. Daha hizmet vermeye başlamadan önce belirlenen kapsam doğrultusunda işletmeye ve binaya özgü bir koruma ve değer artışını sağlayacak operasyonel hizmetleri planlayıp, yetişmiş insan gücümüz ile en iyi şekilde uygularız. Yönetilen bu alanlarda verilen operasyonel hizmetlerimizden bahsetmek gerekirse; Genelde entegre bina tesis ve enerji yönetim hizmetleri olarak özetleyebildiğimiz gibi, özelde idari, mali, hukuki hizmetlerimiz yanında güvenlik, temizlik, teknik, bahçe bakım onarım gibi hizmetler ürettiğimizi ifade etmek yerinde olacaktır. Biz KBC olarak buna “Modern Kapıcılık” hizmetleri diyoruz.


Posted 2016-03-04 13:29:51
Haber 3

This view used for administration page

Posted 2016-02-14 19:53:34New Galapagos giant tortoise species identified


Haber 2 en

Test Haber açıklaması en

Posted 2016-02-14 19:01:40Test Haber açıklaması en en


Haber 1

Haber testi en

Posted 2016-02-13 22:17:18haber testi en en