Profesyonel Site Yönetimi

Entegre Bina Tesis yönetim Firması olarak ” Uzman  ve deneyimli kadromuzla profesyonel olarak yaşam alanlarınızı ve  sizin adınıza site yönetimi yapıyoruz. ” Siz buna İster Dışarıdan Site Yönetimi, ister Profesyonel Uzman Site Yönetim firması deyin.

Site yönetiminde ; Profesyonel Yönetim Hizmetleri olarak genelleştirdiğimiz hizmetlerimizin önemli bir ayağını, aidatların toplanması, takibi, aidat ve demirbaş tahmini işletme bütçelerinin gerçekçi bir şekilde hazırlanması, Aidatlar için Hukuki ve İcar takipleri , yönetim planlarının hazırlanması, Teknik yönetim sistemlerinin planlanması , Bahçe bakım ve düzenlemesi ve yukarıda sayılı diğer hizmetlerimiz yanında temizlik hizmetleri oluşturmaktadır. Güvenlik ve  Gözetim elemanlarının denetlenmesi , Site ve İş merkezlerinde mevcut temizlik, Danışma, Teknik gibi personellere iş programları hazırklanması ve  denetlenmesi Diğer önemli hizmetlerimizden olup, aidat tahsilatlarını her daim %90 ların üzerinde tutmak bizim işimizdir. 

Sizlere Profesyonel ve Uzman  Site  yönetim hizmetlerini sunarken gerek bireysel gerekse kurumsal hizmetlerimizin tümünden faydalanabileceğiniz gibi kısmen de hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. 

“Uzman ekibimizle ve online yönetim sistemi ile Her daim Profesyonel Site yönetim hizmetlerimiz ile yanınızdayız.” 

İstanbul Site Yönetimi

Kentsel dönüşüm ile birlikte pek çok ev, en az 2 bloktan oluşan sitelere dönüşmüştür. Site daireleri pek çok daha çok tercih etmektedir. Bunun en önemli sebeplerinden birisi, sitenin yönetimi ve buna bağlı olarak daha güvenli olmasını sağlamasındandır. Bu algının sarsılmamasından dolayı pek çok site, yönetimini gerek profesyonel şirketler ile gerekse de bireysel olarak yönetmektedir.

Ancak bireysel site yönetimi hem şahsın iş yükü açısından hem de güvenlik açısından pek etik olarak görülmez. Bu yüzden site yönetiminin profesyonel hizmet veren ajans veya şirket ile anlaşarak gerçekleştirilmesi daha uygun olmaktadır. Profesyonel hizmet sonucunda, A’ dan Z’ ye site yönetimi ile ilgili her konu büyük bir titizlik ve itina ile gerçekleştirilir.

Site Yönetimi Nedir?

Toplu konutlar, rezidanslar, bireysel binalar, siteler hatta iş merkezleri ve plazalar işleyişi, güvenliği veya temizliği bakımından bir yönetime ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyacı karşılayan bireysel şahıslar olabildiği gibi, büyük site yönetim şirketleri de bulunmaktadır. Site yönetimleri kolay gibi görünse de oldukça zahmetli ve titizlikle yürütülmesi gereken bir süreçtir.

Bunun için en doğru seçim, profesyonel hizmet veren firmalar ile çalışmaktır. Profesyonel site yönetimi, bulunan site, rezidans ya da plaza hangi alan ise, her türlü teknik bakım ve onarım, hukuki ve idari işlemler, güvenlik, temizlik, personel hizmetleri gibi çeşitli alanların bir arada, tek bir elde toplanarak yapılmasını sağlamaktadır.

Şu anki siteler, bakıldığı zaman aslında geçmişteki mahalleler diyebiliriz. Çünkü sitelerin büyüklüğü ve kapasitesi, özellikle rezidanslarda bu daha çok gözlemlenir. Oldukça kalabalık ve birbirini tanımayan insanlar bir arada bir alanda yaşamaktadır. Bu durumda, sitenin, apartmanın ya da rezidansın yönetilmesi için dışarıdan bir ajans ile anlaşmak çok daha mantıklıdır. Aksi durumda site içerisinde yaşayan insanlar arasında tartışmalar ya da kaos yaşanabilir.

Site Yönetimi Nasıl Olmalıdır?

Birbirini tanımayan insanların bir araya gelerek toplu bir alanda yaşaması ile birlikte, bu insanların ortak yaşam alanları oluşmuş olur. Bu ortak yaşam alanına garaj, asansör, yangın merdiveni, apartman ya da site bahçesi ve hatta var ise havuzu, spor salonu dahil olabilmektedir. Bu ortak yaşam alanlarının her birinin özel ilgilenmesi gereken durumları olabilir.

Bu durumlar, elektrikten su faturasına; su faturasından asansör bakımına ve hatta peyzaj düzenlemesine kadar uzanan geniş ve titizlik gerektiren faaliyetlerdir. Profesyonel olarak hizmet verecek olan site yönetiminin, bir faaliyet alanında yapılması gereken her işi büyük bir gayret ve düzen içerisinde gerçekleştirebiliyor olması gerekir.

Aidat ödemelerinin toplanması, bina içerisine gelen faturaların ödenmesi, asansörlerin yıllık ve aylık olarak düzenli periyotlarda bakımının yapılıyor olması, bahçe temizliğinin ve düzeninin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Bunların yanı sıra güvenlik de oldukça önemlidir. Belirtildiği gibi bu büyük ortak yaşamlarında ve dairelerde birbirlerini tanımayan insanlar yaşar. Bu durumda yaşayan bireylerin güven duygusunu hissetmesi gerekir. Buna bağlı olarak da hem güvenliklerin hem de kameraların sürekli aktif olması ve denetlenmesi gerekir.

Sitede Güvenlik Neden Önemlidir?

Siteler, çoğunlukla kalabalık ailelerin bir arada yaşadıkları büyük toplumsal alanlardır. Ayrıca bu sitelerde yaşayan insanların çoğu birbirlerini tanımayan insanlardır. Birbirlerini tanımadıkları için de zaman zaman güven problemleri yaşanabilmektedir. Sonuç olarak kimse komşunun hırsız olup olmadığını ya da katil olup olmadığını bilememektedir.

Bunun yanı sıra sadece yaşayanlar değil gelen misafirlerin de kimler olduğu ve kime geldiği bilinmemektedir. Bu da bir tehdit ve oturan bireyler için huzursuzluk yaratabilir. Siteler ya da büyük binalar, plazalar, rezidanslar için güvenli ortam yaratabilmek, ortak yaşam alanında bulunan bireylerin huzuru ve rahatı açısından oldukça önemlidir. İstanbul site yönetimi hizmetleri arasında güvenlik önlemleri de bulunur. Bu güvenlik önlemleri;

 • Site içerisine giren ve çıkan arabaların takibi,

 • Siteye gelen misafirlerin teyit edilmesi ve onaylanarak site içerisine alınması,

 • Gelen misafirlerin takip edilmesi,

 • Site içerisinde bulunan kameralar (asansörlerde, blok girişlerinde, bahçede, garajda) ile sürekli takip ve kontrol etme

şeklindedir. Böylece sürekli olarak kontrol ve izleme ile bireylerde güven algısı yaratılıp, huzursuzluk yaşanması engellenir.

Site Yönetiminin Avantajları Nelerdir?

Toplumun her kesiminden oluşan, her çeşit insanın bir arada yaşadığı siteler yönetmek, sanıldığı kadar kolay değildir. Profesyonel destek alınmadığı takdirde, site sakinleri düzgün bir muhatap bulayacağı gibi sürekli olarak, kendisini huzursuz ve rahatsız hissedecektir.

Bu durumda memnuniyetsizliklere ve sorunlara yol açar. Ancak profesyonel bir şirketten, site yönetimi için destek alınırsa, site sakinleri daha rahat ve huzurlu bir ortam oluşturulduğunu bileceklerdir. Profesyonel bir site yönetiminin avantajları;

 • Site yönetimi için kullanılacak bir yazılımın olması nedeni ile sitedeki karmaşıklık ve büyüklüğe rağmen, her işin takibi ve raporlanması, hızlı ve kolay olacaktır.

 • Site yönetiminde geçekleştirilecek olan hukuki işlemlerin hiçbirisinde istenmeyen durumlar yaşanmaz ve site sakini tek bir muhatap ile irtibata geçer.

 • Yöneticide bulunan ağır sorumlulukların çoğu site yönetimine geçer. Böylece daha hızlı ve pratik çözümler sunulur.

 • Ortak yaşam alanları olan bahçe, asansör gibi alanların bakımı, onarımı konusundaki kararlarda site yönetimi en doğru hizmeti uygular.

 • Güvenlik sistemlerinin kalitesi ile daha huzurlu ve güvenli yaşam alanı oluşturulur.

şeklinde sıralanabilir.

Site Yönetiminde Gerekli Evraklar Nelerdir?

Site yönetimlerinde, vergi kanunları ve kat mülkiyet kanunu dolayısıyla defter tutulması zorunludur. Tutulması gereken defterler vergi ve kat mülkiyet kanunu için aşağıdaki gibidir;

 • Yevmiye defteri,

 • Defteri kebir,

 • Bilanço defteri,

 • Genel kurul karar defteri,

 • Yönetim kurulu defteri,

 • Ortaklar defteri,

 • Kat malikleri kurulu defteri,

 • Gelir – gider defteri,

 • Denetim defteri,

 • Belge muhafaza yükümlülüğü,

 • Defterlerin kapanış tasdiki zorunluluğu,

şeklindedir. Bunların yanı sıra SGK mevzuatı içinde yapılması gereken bazı yükümlülükler vardır. Bu yükümlülükler; iş yeri bildirgesi, iş kazası bildirgesi, belgelerin muhafaza süresi ve ibraz edilecek defterler ve belgeler şeklindedir.

Profesyonel Site Yönetimi Nasıl Olmalıdır?

Profesyonel site yönetiminde, bakım ve onarım işlemleri düzenli ve sistematik bir şekilde gerçekleştirilir. Kullanılan yazılımlar sayesinde aidat, tadilat, ödeme gibi süreçler hızlı ve güvenli kayıt altına alınır ve anlık kontrolleri sağlanır. Profesyonel ekibi ile temizlikten, peyzaj düzenlemesine ve güvenliğine kadar her konuda detaylı ve titiz çalışma gerçekleştirilir.  

Site Yönetimi Çalışmaları Nelerdir?

Site yönetiminde olması gereken çalışmalar sırasıyla;

 • Her türlü sorun ve şikayette site sakinlerini dinleyerek makul sonuçlar üretmek,

 • Sitedeki sakinler arasındaki nizam ve düzeni korumak,

 • Sitede her türlü güvenlik önlemlerini almak. Site içerisine giren ve çıkan her türlü araç ya da yaya misafir ve sakinlerin teyidini ve denetimini sağlamak,

 • Peyzaj düzenlemeleri yapmak, bahçe temizliğine ve bakımına özen göstermek,

 • Çocukların oyun alanları var ise havuz ve spor salonlarını kontrol etmek, temizliğine bakım ve onarımına dikkat etmek,

 • Asansörlerin yıllık ve aylık, bakım ve onarımlarını denetleyip, yaptırmak,

 • Düzenli olarak aidat ödemelerini takip etmek,

 • Faturaları ve tedarikçi ödemelerini gerçekleştirmek,

şeklinde sıralanabilir.

İstanbul profesyonel site yönetimi sayesinde olası tüm krizlerin ve huzursuzlukların önüne geçilmiş olunur. Böylece daha sakin ve huzurlu bir yaşam alanı oluşturulur. Siz de sitenizi profesyonel bir site yönetimine bırakmak isterseniz, firmamız ile iletişime geçebilir ve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Ayrıca istanbul bina yönetimi hizmetimizi okuyabilirsiniz.