KBC Grup

Küreselleşmenin sonucu olarak, sürekli değişen ve giderek daha rekabetçi hale gelen dünyamızda, kurum ve kuruluşların, kaynak ve zamanlarını optimum olarak kullanmaları zorunlu hale gelmiştir. Kuruluşların ana işlerine odaklanabilmeleri için, vakit ayıramadıkları ve teknoloji kullanımıyla uzmanlığın gerektiği alanlarda dış kaynak kullanımı sıklıkla başvurulan bir yöntem haline geldi.

İletişim

Yalıtımın Konut Değerine Etkisi

Yalıtımın Konut Değerine Etkisi

“Bina Yöneticileri Ve Kat Malikleri; Yazın Masasındaki Soğuk Gazoz Isınınca,  Yâ da Kışın Masasındaki Sıcak Kahve Soğuğunca Nasıl Nahoş Oluyorlarsa; Bu Basit Altın Kuralı Konutları İçinde Düşünerek İzolasyon/Yalıtıma Önem Verme Kat Sayılarında Son Yıllarda Çok Artış Olmuştur. “

Ülkemizin enerji İhtiyacı %72’ si ithal kaynaklardan sağlandığı malumunuzdur. 2014 yılında 55 Milyar Dolar Fatura ödenmiştir. Bu faturanın %37’si yani 20, 35 Milyar Doları konutlara aittir. Konutlara isabet eden 20,35 Milyar Doların %87 ‘ si yani 17.70 Milyar Doları ise ısıtma ve soğutmada giderlerine tekabül etmektedir.

Bu yazımızda Konutlarda enerji verimliliği sağlamak bakımından İzolasyonun önemi, faydaları, konfor, sağlık, güvenlik, devasa faturalar gibi avantaj ve dezavantajlarına yer vermek istedik. Yine bu derginin geçen sayısında yer alan daha önceki makalemizde ise         “ Yalıtımın Konut Değerine Katkısı “  konusunu ifade etmiştik.

Ülkemizde konutlarda enerji tüketimini rakamsal olarak kısaca yukarıda izah edildiği gibi ifade etmek mümkündür.

3 sektörde enerji verimliliği uygulamaları yapılmaktadır:

Yorum Yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir